Dňa 24. júna sa žiaci 5. a 7. ročníka zúčastnili Festivalu dreva v Krásne nad Kysucou, ktorý zorganizovalo mesto v spolupráci so SOŠ drevárskou a stavebnou. Podujatie sa konalo na námestí pred kultúrnym domom a prilákalo množstvo návštevníkov.
Festival ponúkol bohatý program zameraný na význam dreva v každodennom živote, tradičné remeslá a tvorivú prácu s týmto prírodným materiálom. Žiaci si prezreli stánky s workshopmi, ukážkami spracovania dreva a prezentáciami remeselného umenia. Mali možnosť obdivovať výrobky z dreva a dozvedieť sa viac o jeho využití v domácnostiach, stavebníctve či pri výrobe rôznych predmetov. Program obohatilo testovanie vzoriek vody, doplnené o pútavú ukážku lesných živočíchov a hmyzu.
Festival dreva priniesol žiakom nové poznatky, inšpirácie a príjemne strávené dopoludnie. Podujatie podporilo ich vzťah k prírode, tradičným remeslám a regionálnym hodnotám.